Video | Liga Campionilor EHF

• Mass-media: Liga Digisportluni, 19:30, Digi Sport 1

• Mass-media: Digi Sport Specialluni, 21:30, Digi Sport 1

Meciul a fost unul extrem de echilibrat, iar cele două echipe s-au aflat la egalitate atât la finalul timpului regulamentar, cât și după cele două reprize de prelungire.

Câștigătoarea sa decis la loviturile de departajare, iar catalanii au fost mai inspirați de la 7 metri. Fabregas a transformat lovitura decisivă, iar Barcelona a obținut marele trofeu, scor 28-28 (37-35 dld).

Kiel a câștigat finala mică împotriva lui Veszprem

Tot duminică, în finala mică a competiției, Kiel sa impus dramatic impotriva lui Veszpremscor 37-35, după executarea loviturilor de departajare. Duelul a fost unul extrem de disputat. Prima repriză a găsit-o pe Veszprem în avantaj, care a intrat la cabine cu 18-14.

Actul secund a fost unul mai echilibrat, iar Kiel a trecut la conducere pentru mai multe minute, însă nu a reușit să gesioneze corect finalul partidei și să termine la egalitate, 34-34. În prelungiri, Kiel sa dovedit a fi mai lucidă și sa impus cu 3-1.

Barcelona – Kielce 28 – 28 (37-35 după loviturile de departajare)

UPDATE | Final de meci! Barcelona reușește să apere trofeul Ligii Campionilor la loviturile de departajare, după ce Fabregas a transformat lovitura decisivă, scor 28-28 (37-35 dld).

UPDATE | Finalul reprizei secunde de prelungiri: Barcelona – Kielce 32-32. Mem a restabilită egalitatea, iar meciul se va decide la loviturile de la 7 metri.

UPDATE | Pauză în prelungiri: Barcelona – Kielce 30 – 29. Catalanii scapă din nou pe contraatac, iar de date aceasta Gomez are.

UPDATE | Pauză: Barcelona – Kielce 28-28. Kulesh marchează cu două secunde înainte de final și împinge Vive Kielce în prelungiri!

UPDATE | Pauză: Barcelona – Kielce 27-26. Ali Zein, viitorul handbalist al lui Dinamo, marchează și pentru Barcelona!

UPDATE | Pauză: Barcelona – Kielce 14-13. Polonezii arată multă determinare pe final de repriză și se apropie pe tabelă. Rămâne de văzut dacă vor putea menține acest ritm și-n actul secund.

UPDATE | Min. 20: Barcelona – Kielce 10-8. Un mic plus pentru spanioli, dar polonezii nu au de gând să renunțe ușor la luptă!

UPDATE | A început partida.

Finala mica a Ligii Campionilor | Kiel – Veszprem 37-35

UPDATE Kiel – Veszprem 34-34: Cele două echipe termină la egalitate la finalul celor două reprize, astfel că duelul merge în prelungiri.

UPDATE Kiel – Veszprem 24-27: Actul secund este controlat tot Veszprem, care păstrează avansul în fața celor de la Kiel.

ACTUALIZAȚI: A început repriza secundă a finalei mici din Liga Campionilor EHF.

UPDATE Kiel – Veszprem 14-18: Sa încheiat prima repriză! Veszprem intra în avantaj de patru goluri la pauză.

UPDATE Kiel – Veszprem 6-7: O partidă echilibrată până în momentul față de față, însă Veszprem este cea care să atace mai intens poarta celor de la Kiel.

ACTUALIZAȚI: A începutul meciului.

Știrea inițială:

Kiel – Veszprem, LIVE VIDEO, 16:15, Digi Sport 3, în finala mică a Ligii Campionilor la handbal masculin

Ziua în handbalul mare va începe de la ora 16:15, în direct pe Digi Sport 3, cu meciul dintre Kiel și Veszprem, care vor juca în finala mică a Ligii Campionilor, după ce au pierdut partidele din semifinale.

Kiel a încasat 34 de goluri de la FC Barcelona, ​​în timp ce Veszprem a primit 37 de goluri din partea celor de la Kielce, sâmbătă. În finala mică de astăzi, favoriți la câștigarea meciului sunt cei de la Veszprem.

Barcelona – Kielce, LIVE VIDEO, 19:00, Digi Sport 1, în finala mare a Ligii Campionilor la handbal masculin

Marea finală dintre FC și Kielce va putea fi urmărită de la ora 19:00, în direct pe Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro.

Barcelona (Spania) a învins-o pe marea rivală THW Kiel (Germania), scor 34-30 (18-17), sâmbătă, în semifinalele Ligii Campionilor EHF, și va juca finala împotriva polonezilor de la Vive Kielce.

În prima semifinală, disputată tot sâmbătă, Kielce a învins-o pe Veszprem, scor 37 – 35, și a reușit să se califice în finală.

În marea finală de astăzi, care poate fi urmărită pe Digi Sport 1, de la ora 19:00, Barcelona este favorită la câștigarea trofeului Ligii Campionilor la handbal masculin. Catalanii au o cotă de 1.55 pentru un succes, în timp ce adversarii 3.20.

Etichetă: ehf , Barcelona , final patru , kiel , veszprem , kielce