Rezultatele meciurilor etapei a 7-aa play-off-ului și play-out-ului Ligii 3

Finalul campionatului Ligii 3 se apropie cu pași repezi. În această săptămână sa desfășurat deja o etapă, una intermediară, în zilele de marți și miercuri, iar vineri și sâmbătă sunt loc alta. Este vorba despre runda a 7-a atât în ​​play-off, cât și în play-out. Vor mai rămâne de disputat două etape în play-off și trei în play-out.

Vineri se joacă 12 meciuri, sâmbătă se joacă de la ora 13, 14, 15 și 18.

În campionatul Ligii 3 este programată la mijlocul acestei săptămâni, mărți și miercuri, 3 și 4 mai, o etapă intermediară, a 6-a, atât în ​​play-off, cât și în play-out. Ora oficială de start a meciurilor se schimbă și ea din această rundă, de la 17:00 la 18:00.

Runda încheie returul în play-off, unde va mai disputa apoi o dată turul, iar în play-out înseamnă prima etapă din retur.

Vineri, de la ora 18:00, se joacă 6 meciuri din cele 20 din play-off, respectiv 6 din play-out, din totalul de 29. Sâmbătă, un meci din play-off este programat de la ora 15:00, CA Oradea – Someşul Dej, iar celelalte 13 au loc de la ora clasică a lunii mai. În play-out, sâmbătă, Recolta Gheorghe Doja – CSM Olteniţa se joacă de la ora 13:00, iar Progresul Ezeriş – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 are loc de la ora 14:00. Celelalte 21 se desfășoară de la ora 18:00.

Echipei Frontiera Curtici, din play-out-ul Seriei a 8-a, ia venit rândul să stea în această rundă.

CSM Reșița și CS Hunedoara, neînvinse în acest sezon cu trei etape înainte de final

Înainte de disputarea acestei etape, în continuare CSM Reșița (Seria 7) și CS Hunedoara (Seria 9) sunt neînvinse în acest sezon, după 18 etape ale sezonului regular, respectiv șase din play-off.

Pe locurile de baraj de promovare în Liga 2 se situează înainte de șaptea etapă a play-off-ului următoarea echipe:

Dante Botoșani (50 puncte), Foresta Suceava (46)(Seria 1), SC Oțelul Galați (61), CSM Focșani (55)(Seria 2), CS Afumaţi (60), SC Popeşti Leordeni (45)(Seria 3), Progresul Spartac (56), CS Tunari (51)(Seria 4), AFC Odorheiu Secuiesc (59), FC Pucioasa (49)(Seria 5), CSM Slatina (52), CSM Alexandria (47)(Seria 6), CSM Reșița (64), CSM Deva (50)(Seria 7), CSC Ghiroda și Giarmata Vii (42), CSC Dumbrăvița (40)(Seria 8), CS Hunedoara (66), Metalurgistul Cugir (45)(Seria 9), Minaur Baia Mare (55) și CA Oradea (45)(Seria 10).

Singura echipă care a ieșit din acest top este Farul Constanța 2, din Seria a 3-a, care ia cedat din nou locul formației SC Popești Leordeni, pe care o depășise timp de o etapă.

13 echipe sunt calificate matematic la baraj. Cinci și-au asigurat locul 1, două sunt sigure de locul 2

Cu trei etape înainte de încheierea play-off-ului Ligii 3, dintr-un total de nouă runde, 13 cluburi și-au asigurat matematic accesarea în manșa semifinală a barajului de promovare în Liga 2, dintre care cinci sunt sigure de încheiere a sezonului pe locul 1, deci de titlul de campioană în ediția 2021-2022.

Echipe care și-au asigurat matematic prezența la baraj sunt: ​​Dante Botoșani, Foresta Suceava (ambele din Seria 1), SC Oțelul Galați, CSM Focșani (ambele din Seria 2), CS Afumați (Seria 3), Progresul Spartac, CS Tunari ( ambele din Seria 4), AFC Odorheiu Secuiesc, FC Pucioasa (ambele din Seria 5), ​​CSM Reșița, CSM Deva (ambele din Seria 7), CS Hunedoara (Seria 9) și Minaur Baia Mare (Seria 10).

Foresta Suceava este singura din cele 13 care a reușit acest lucru după desfășurarea rundei intermediare. Iar AFC Odorheiu Secuiesc și-a asigurat locul 1 tot după etapa de la mijlocul acestei săptămâni.

CS Hunedoara a fost prima campioana din acest sezon, in Seriei a 9-a, nemaiputând pierde locul 1, iar a doua a fost CS Afumați, liderul din Seria a 3-a. În urma rezultatelor din etapa intermediară din această săptămână, locul 1 și l-au asigurat și AFC Odorheiu Secuiesc, în Seria 5, CSM Reșița, în Seria 7, și Minaur Baia Mare, în Seria 10.

FC Pucioasa și CSM Deva sunt, astfel, sigure de clasarea pe locul 2 în Seria a 5-a, respectiv a 7-a, în seriale 3, 9 și 10 bătălia pentru locul 2 nefiind încă încheiată.

  • Un total de 20 de echipe, primele două clasate din fiecare grupă de play-off din cele zece serii ale Ligii 3, vor merge pentru început în manșa semifinală a barajului de promovare în Liga 2. Ulterior, zece dintre ele vor evolua în manșa finală. a barajului, iar cinci vor promova.

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Meciurile și rezultatele din etapa 7 de play-off, respectiv play-out din Liga 3:

SERIA 1, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Dante Botoşani – Huşana Huşi
Foresta Suceava – Bucovina Rădăuţi

SERIA 1, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani
Şomuz Fălticeni – CSM Bacău
Sporting Juniorul Vaslui – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ

SERIA 2, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
SC Oţelul Galaţi – Aerostar Bacău
CSM Focşani – Metalul Buzău

SERIA 2, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
CSM Râmnicu Sărat – CS Făurei 6-1
… () / … ()

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Dinamo Bacău – Sportul Chiscani
Viitorul Ianca – Sporting Lieşti

SERIA 3, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
CS Afumaţi – Agricola Borcea
SC Popeşti Leordeni – Farul Constanţa 2

SERIA 3, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
Înainte Modelu – CSM Feteşti 2-2
Daniel Gheorghe (75), George Dobre (90+3) / Matei Babaua (45), Robert Enache (47)

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 13:00
Recolta Gheorghe Doja – CSM Olteniţa

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
FC Voluntari 2 – Gloria Albeşti

SERIA 4, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Progresul Spartac – Unirea Bascov
CS Tunari – Rapid 2

SERIA 4, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
Dinamo 2 – Academica Clinceni 2 4-2
Claudiu Stan (7 – penalty), Andreas Mihaiu (29), Ahmed Bani (66), Cristian Ustinescu (75 – autogol) / Abraham Ayemantey (33, 87)
Flacăra Moreni – FCSB 2 2-1
Viorel Vîrtej (19), Andrei Iliescu (36) / Alexandru Musi (88)

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Real Bradu – Campionii FC Argeş 2

SERIA 5, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
AFC Odorheiu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 1-3
Ionuț Bobea (86) / Şerban Sergiu (58, 67, 82)

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
FC Pucioasa – Olimpic Cetate Râşnov

SERIA 5, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
FC Hermannstadt 2 – Kids Tâmpa Braşov 4-1
Adrian Șulea (30, 37, 58), Andrei Blejdea (83) / Răzvan Zota (22)

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
CSO Plopeni – SR Braşov
KSE Târgu Secuiesc – CS Blejoi

SERIA 6, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
CSM Slatina – Vediţa Coloneşti 1-0
Alexandru Cincă (89)
Viitorul Dăeşti – CSM Alexandria 2-1
Octavian Vasile (27), Florian Pîrvu (51) / Gabriel Preoteasa (43)

SERIA 6, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Universitatea Craiova 2 – Minerul Costeşti
Petrolul Potcoava – Flacăra Horezu
ACSO Filiaşi – CS Sporting Roşiori

SERIA 7, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
CSM Deva – Voinţa Lupac 0-1
… (14)

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu

SERIA 7, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 14:00
Progresul Ezeriş – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Aurul Brad
CSM Jiul Petroşani – Viitorul Şimian

SERIA 8, etapa 7, play-off

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Şoimii Lipova 1-1
Răzvan Trandu (90+9 – penalty) / Alexandru Nagy (23)
CSC Dumbrăviţa – Crişul Chişineu Criş 1-0
Costel Zurbagiu (56)

SERIA 8, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Pobeda Star Bisnov – Avântul Periam
Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica
Frontiera Curtici stă.

SERIA 9, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
CS Hunedoara – Viitorul Cluj
Metalurgistul Cugir – Unirea Ungheni

SERIA 9, etapa 7, play-out

vineri, 6 mai 2022, ora 18:00
Sticla Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia 1-4
George Goronea (45+1) / Răzvan Fetița (30 – penalty, 65 – penalty), Agbomoniyi Oluwaseun (43, 84)

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin
CS Ocna Mureş – Gloria Bistriţa Năsăud

SERIA 10, etapa 7, play-off

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 15:00
CA Oradea – Someşul Dej

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
Minaur Baia Mare – Lotus Băile Felix

SERIA 10, etapa 7, play-out

sâmbătă, 7 mai 2022, ora 18:00
CSM Satu Mare – Luceafărul Oradea
CFR Cluj 2 – Progresul Şomcuta Mare
Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6 play-off / play-out Liga 3

REZULTATE ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2021-2022

Leave a Reply

Your email address will not be published.